Sony 2. arabayı da yaptı! – Las Vegas'ta görüntüledik!Sony, CES 2022 etkinliğinde Vision-S adını verdiği otomobil ailesini tanıttı. Sizler için Sony Vision-S 01 ve Vision-S 02 modellerine yakından baktık.

Sony, elektrikli araçlarıyla CES 2022’ye damgasını vurdu

ShiftDelete YouTube kanalında farklı içerikler ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda elektrikli araç pazarına girmek için hazırlık yapan Sony’nin Vision-S modellerine göz attık. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Sedan ve SUV modelleriyle CES 2022 etkinliğinde boy gösteren Sony, araçların bazı teknik özelliklerini paylaştı. Geliştirdiği otomobiller için Sony Mobility Inc. adlı şirketi kuran Sony, elektrikli araç pazarına oldukça iddialı bir giriş yapacak.

Paylaşılan teknik özelliklere bakıldığında, her iki aracın da aynı platform üzerine inşa edildiği göze çarpıyor. 490 cm uzunluğa, 190 cm genişliğe ve 145 cm yüksekliğe sahip olan Vision-S 01, 303 cm dingil mesafesiyle tanıtıldı.

Kompakt tasarımıyla dikkat çeken Vision-S 02, SUV araç sınıfında yer alıyor. Tesla Model Y benzeri tasarıma sahip olan modelin 4 kişilik ve 7 kişilik versiyonları mevcut.

Vision-S 02 modeli 490 cm uzunluğa, 193 cm genişliğe ve 165 cm yüksekliğe sahip. Buna ek olarak Sony, araçta her biri 200 kW (yaklaşık 268 beygir) güç üreten bir çift elektrik motoru olduğunu söylüyor. Yaklaşık 2.5 ton ağırlığındaki araç, 20 inçlik jantlarıyla göze çarpıyor.

Her iki model de toplam 536 beygir güç üretebiliyor. Ayrıca her iki modelde de çift motor yer aldığı için araçlar dört çeker olarak tasarlandı. Paylaşılan verilere göre, Vision-S 01 modelinin 0-100 km/s hızlanma süresi sadece 4.8 saniye. Şirket, Vision-S 02’nin 0-100 km/s hızlanma süresini ne yazık ki paylaşmadı.

Özellikler Vision-S 01 Sedan Vision-S 02 SUV
Uzunluk 490 cm (192.7 inç) 490 cm (192.7 inç)
Yükseklik 145 cm (57.1 inç) 165 cm (65 inç)
Genişlik 190 cm (74.8 inç) 193 cm (76 inç)
Dingil mesafesi 303 cm (119.3 inç) 303 cm (119.3 inç)
Yerden yükseklik 12 cm- 13.5 cm 15.7 cm
Koltuk sayısı 4 4/7
Ağırlık 2350 Kg (5180 lbs) 2480 Kg (5467 lbs)
Güç 200kW x 2 (ön ve arka) 200kW x 2 (ön ve arka)
Beygir gücü 536 Hp 536 Hp
0-100 hızlanma 4.8 saniye –
En yüksek hız 240 km/s 180+ km/s

Discord sunucumuza üye olun ve bizimle iletişimde kalın: https://bit.ly/SDNDiscordYouTube

Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun ►►https://goo.gl/ylUFmZ

Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz
►► https://goo.gl/IIKYIK

ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ;

Instagram ►► https://goo.gl/r4AJDv
Facebook ►► https://goo.gl/k1D1JL
Twitter ►►https://goo.gl/vTwhws
SDN Forum ►► https://bit.ly/2AQ2DR7

ShiftDelete.Net YouTube hesabı, Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır.

ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.

source

36 comments

  1. TOGG dan daha kaliteli, daha ucuz, daha güzel araçlar elbet olabilir. Lakin yerli araç piyasaya çıktıktan sonra ya TOGG alırım ya da alamazsam da yayan gezerim…

  2. Milliyetçi damarından değil, sadece objektif olarak soruyorum. Vizyon aracı tasarımı bile olsa mükemmel kelimesi ancak Togg'a verirdim. Sony sadece arkadan çok beğendim. Ön farlar 90'lı senelerde Daihatsu tarzı. Koltuk ve kapılar 2000'li seneler Mercedes ahşap yada mahagoni ve düz çizgiler. Düğmeler ve tuşlar " var'mı var gibi yerleştirmişler. Pardon ama cant ne kadar büyük olursa her halükarda güzel olur diye bir kaide yoktur. Bence arkadaşımız mütevazilik ve tarafsız yorum yapmaya çalışmıştır. Yanlış anlaşılmasın. Videoları beğenerek izliyorum.

  3. bence stabil bir araç yapmışlar çok pahalı olacağını sanmıyorum türkiye dışında ama bizde çok pahalı olacaktır Togg sony den daha iddaalı araçları var bir gün togg unda B segmentinde herkesin alacağı arabaları göreceğiz inşAlla Sony tebrik ederim çağa ayak uydurması harika

  4. Araba markalarılının yanı sıra elektronik markalarınında pazara girmek istemesi ilerleyen günlerde çok güzel arabalar olacak diye inaniyorum ve togg işide zorlaşacak pazar için

  5. S01 ile Togg sedan benziyorlar ikisini de beğenmedim ama Togg SUV çok güzel S02 tasarım olarak fark atar. Bir sedan sever olarak SUV tercih edeceğimi hiç tahmin edemezdim gerçi Togg ın ilk prototipi çok güzeldi o piyasaya çıksa onu almak isterim.

  6. böyle arabaların gelmişini geçmişini nokta nokta nokta ulan biz zor geçinşiyoz nasıl alıcaz bunları….alanda yandı full elektronik kol gibi fatura çıkar arızada…………reno spring elektrikli araç yeter bize,araba tam teneke :)))

  7. Dikkatimi çeken şey, yeni çıkan elektrikli araçların hepsi yumuşak hatlara sahip ve sanki birbirlerine benziyorlar gibi. Bu konuda diğerlerinden sadece togg ve cybertruck ayrılıyor. Bence bu açıdan baktığımızda togg çok doğru bir tasarım kararı vermiş gibi görünüyor. Cybertruck zaten tartışılmaz bile

  8. Sony'nin panel,kamera,sensör, hoparlör ürettiğini düşünürsek. Muazzam bir araç olacak bence. İnşallah ben Sony'im benim fiyatım bu deyip. Uçuk kaçık fiyat istemez. Telefonda olduğu gibi mesela. Fiyat makul olursa,menzilide iyi olursa rakibi çok az olur. Rakipsiz olma şansı bile var

  9. Arka koltuktaki tabletler koltuk arkasında çok kötü durmuş… Kabı içleri kötü diğer suv aracın tekerleri kötü durmuş kapı kolları parmak izi okuyuculu olsa bence daha iyi olur…Sonuçta elektrikli araç ve tam otonom bir otomobilde olacaksa klasik arabalardan farklı olmalı…

Leave a comment

Your email address will not be published.